Registruotis

Slaptažodį turi sudaryti mažiausiai 12 simbolių, iš kurių bent viena mažoji raidė, viena didžioji raidė ir vienas skaitmuo.

OiRA

Prisijungimo vardas Registruotis Daugiau

OiRA – kas tai (Online Interactive Risk Assessment)?

OiRA – tai interaktyvi internetinė rizikos vertinimo priemonė (angl. OiRA – Online interactive Risk Assessment). Naudojantis šia internetine priemone galima atlikti profesinės rizikos vertinimą darbo vietoje.

Kam skirta OiRA priemonė?

OiRA gali naudotis visi norintys įvertinti esamą ar galimą riziką darbo vietoje.

OiRA priemonė naudingiausia turėtų būti mažoms įmonėms.

OiRA sukurta tam, kad padėtų įmonėms įvertinti darbe kylančią riziką ir parengti dokumentuotą rizikos vertinimą ir prevencinių veiksmų planą.

Kaip tai padaryti?

Yra keturi pagrindiniai rizikos vertinimo proceso etapai.

  • Paruošimas: Tai leidžia susidaryti bendrą vaizdą apie rizikos vertinimą, kurį ketinate atlikti, ir pritaikyti jį savo poreikiams, atsižvelgiant į jūsų veiklos pobūdį.
  • Nustatymas: OiRA priemonėje pateikiami įvairūs galimi pavojai ar problemos darbuotojų saugai ir sveikatai, esantys jūsų darbo vietoje. Atsakydami į teiginius/klausimus „taip“ arba „ne“, patvirtinate, ar tokie pavojai arba problemos yra jūsų įmonėje, ar ne. Be to, galite klausimą palikti neatsakytą ir atsakyti vėliau.
  • Vertinimas: Čia galėsite nustatyti kiekvienos rizikos lygį.
  • Veiksmų planas: Ketvirtame vertinimo etape turite nuspręsti, kokių priemonių imsitės nustatytai rizikai pašalinti/sumažinti ir kokių išteklių prireiks. Remiantis pateikta informacija, kitame etape bus automatiškai parengta ataskaita.

Kiek tai užtruks?

Sunku numatyti kiek laiko užtruks rizikos vertinimas, nes tai priklauso nuo ekonominės veiklos sektoriaus.

Tačiau vertinimui skirkite tiek laiko, kiek jo turite – bet kada galėsite tęsti nuo tos vietos, kur baigėte praeitą kartą.

Kodėl turiu užsiregistruoti?

Pradėdami pirmąjį rizikos vertinimo etapą, pirmiausia turite susikurti OiRA paskyrą – tai nesudėtinga ir ilgai neužtruks.

Tik užsiregistravę, galėsite bet kada prisijungti ir tęsti ankstesnius rizikos vertinimus arba pradėti naujus.

Įsitikinkite, kad turite atspausdintą, tikslų ir atnaujintą rizikos vertinimą.

Ar turėčiau pasiruošti?

Jums nereikia jokio specialaus pasiruošimo, kad galėtumėte pradėti naudotis priemone. Tačiau apsvarstykite, kas atliks rizikos vertinimą, kaip darbuotojai dalyvaus šiame procese ir pan.

Sukūrė: EU-OSHA. Apie Privatumas Atsisakymas GPL (viešoji bendra licencija)