Reģistrēšanās

Parolei ir jābūt vismaz 12 zīmes garai un jāsatur vismaz viens lielais burts, vismaz viens mazais burts un viens cipars.

OiRA

Ienākt Reģistrēšanās Uzzināt vairāk

Kas ir OiRA? (Online Interactive Risk Assessment)

OiRA atšifrējums ir tiešsaistes interaktīvs riska novērtējums (Online interactive Risk Assessment). Tas ir tīmekļa rīks, kas ļauj veikt darba vides riska novērtēšanu Jūsu darbavietā.

Kam paredzēts OiRA rīks?

OiRA var izmantot ikviens, kas vēlas novērtēt iespējamos darba vides riska faktorus savā uzņēmumā.

Taču OiRA ir vairāk piemērots mazo uzņēmumu vajadzībām.

OiRA paredzēts, lai sniegtu atbalstu šiem uzņēmumiem riska novērtēšanā un palīdzētu sagatavot novērtējuma dokumentus, ieskaitot rīcības plānu, kas atbilst uzņēmuma prasībām.

Kas man jādara?

Novērtēšanas procesā ietilpst četri galvenie posmi:

  • Sagatavošanās: Tā sniedz Jums informāciju par novērtējumu, ko gatavojaties uzsākt, un ļauj pielāgot novērtējumu uzņēmuma konkrētajiem darba apstākļiem.
  • Identifikācija: OiRA piedāvās sarakstu ar darba vides riska faktoriem un iespējamām problēmām, kas var pastāvēt Jūsu darbavietā. Atbildot uz apgalvojumiem ar „jā” vai „nē”, Jūs šos riska faktorus vai problēmas identificējat. Turklāt Jūs varat izlemt neatbildēt uz kādu jautājumu uzreiz, bet atbildēt uz to vēlākā posmā.
  • Novērtēšana: Šajā posmā Jūs varēsiet noteikt riska pakāpi tiem jautājumiem, kurus Jūs iepriekš atzīmējāt ar atbildi „nē”.
  • Rīcības plāns: Ceturtajā novērtēšanas posmā Jūs varat izlemt, kādus pasākumus veiksiet, lai risinātu iepriekš noteiktos riska faktorus un kādi resursi tam būs nepieciešami. Pamatojoties uz šo, nākamajā posmā tiks automātiski sagatavots ziņojums.

Cik laika tas prasīs?

Tā kā rīki atšķiras atkarībā no nozarēm un valstīm, ir neiespējams atbildēt uz jautājumu par to, cik ilgi notiek novērtēšana kopumā.

Tomēr Jūs varat novērtēšanai izmantot visu laiku, kas ir Jūsu rīcībā dotajā brīdī, un atgriezties jebkurā laikā, lai turpinātu procesu no vietas, kurā apstājāties iepriekšējā reizē.

Kāpēc man jāreģistrējas?

Kad Jūs uzsāksiet jūsu pirmo riska novērtēšanu, vajadzēs izveidot OiRA kontu – tas ir vienkāršs un ātrs process.

Pēc reģistrēšanās varēsiet ielogoties jebkurā laikā, lai turpinātu iepriekš uzsāktos novērtējumus vai veiktu jaunus.

Normatīvie akti nosaka, ka Jums obligāti jābūt aktuālam darba vides riska novērtējumam.

Vai man jāsagatavojas?

Lai sāktu darbu ar OiRA, nav nepieciešama īpašas priekšzināšanas vai sagatavošanās. Tomēr Jums ir jāizdomā, kas veiks riska novērtēšanu, kādā veidā darbinieki būs iesaistīti šajā procesā utt.

Autors: EU-OSHA. Informācija Privātums Atruna GPL licence